Etiketler

, , , , , , , , ,

Geçtiğimiz sene Samsung Rio Olimpiyatlarına katılan en genç türk jimnastikçi olan Tutya Yılmaz’a sponsor olmuş ve Galaxy S7 edgein reklam kampanyasını Tutya’yla yapmıştı.

Hatırlamak isteyenler için: https://www.youtube.com/watch?v=uQvjeGHcuLI

Reklam kampanyası hem ürüne hem sporcumuza dikkat çektiği gibi Samsung’un da sporcunun yanında olduğu algısını yarattı. ‘İçinde tutku varsa herkesten önce #yaparsın’ diyen Samsung bu sefer 5 genci konu alan ‘#yaparsın’ temalı reklam kampanyasıyla karşımızda.

Henüz onları tanımıyorsunuz diye başlayan ilk reklam filminde genç yaşta önemli başarılara imza atmış 5 genç ile ilgili görüntüler görüyoruz. ‘Samsung Galaxy S7 Edge onunla daha fazlasını yaparsın’ sloganıyla dikkat çeken reklam filmi kısacık gördüğümüz gençlerin hikayesi için merak uyandırıyor.

Ardından gelen reklam filmlerinde ise Dağ Koşusu Balkan Şampiyonu Yasemin ZenginPaletli Yüzme Gençler Dünya Şampiyonu Ömer Faruk Saydamuluslararası ödüllü moda tasarımcısı Ece Gözenuzaya gidecek Türk genci Halil Kayıkçı ve lisedeyken çektiği kısa film Cannes Film Festivali’nde gösterilen yönetmen Umut Delimehmet rol alıyor.

Merak edenler için yazının sonunda tüm reklamlar mevcuttur.

Kampanya sadece reklam olarak ekranlarda yerini almakla kalmıyor aynı zamanda Gear S3 lansmanında Samsung Türkiye başkan yardımcısı Tansu Yeğen 5 gencin hikayesinipaylaşıp ardından her birini sahneye davet ediyor. Ürün tanıtımıiçin çekilen klasik reklamlardan farklı olan kampanya hem dikkat çekiyor hem markanın imajını güçlendiriyor.

Biz de hem reklamda yer alan gençleri takdir ediyor hem de firmaların klasik reklamlar yerine farklık yaratmalarını temenni ediyoruz.

 Reklam filmleri:

https://www.youtube.com/watch?v=uQvjeGHcuLI

#yaparsın

 Yazarlar:

Dilara Abacı

Murat Aydın 

Abdullah Sarı

Ahmed Awil Nur

Kaynakça:

https://www.technopat.net/2016/12/06/5-gencin-basari-hikayeleri/

http://www.medyaloji.net/son-haber/markalar-sponsorluklarini-reklam-etmemis_23646236.html

http://www.log.com.tr/samsungdan-genclere-ilham-veren-galaxy-s7-edge-reklam-kampanyasi-video/

http://www.teknokulis.com/haberler/mobil/2016/11/15/samsung-galaxy-s7-edge-yaparsin-reklam-kampanyasi-ile-genclere-ilham-veriyor

 

Editör:

Murat Kahraman

 

 

 

 

Reklamlar