Etiketler

, , , , , , , , , , , , ,

Yaptığı antrenmanlar sonrası katıldığı birçok yarışmada başarılı sonuçlar elde eden Yasemin Zengin, geçen Haziran ayında Bulgaristan’da düzenlenen 8’inci Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası’nda, 4 bin 100 metre genç kadınlar kategorisinde şampiyon oldu. Yasemin Zengin, 2013 yılında Fransa’nın Marsilya kentinde yapılan Dünya Yıldızlar Dağ Koşusu’nda, milli takımla beraber dünya şampiyonu oldu. Burdur’un Çine köyünde doğup büyüyen Zengin, ilham veren başarı hikâyesini şöyle aktardı: “Yaşadığım yer küçük bir yer. Köyde antrenmanlara başladım. Hedefim, dağa olabildiğince çabuk çıkıp süreyi düşürmekti, çünkü dağ yarışlarında durmamak önemlidir, durmadan sürekli tırmanmaya özen gösteriyordum. Milli takım formasını giyip o bayrakla yarışabilmek herkesin en çok istediği şeydir. Şampiyonluk yaşamak güzel bir duygu.”

Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, “Ülkemizin yetiştirdiği gençlerin başarılarından heyecan duyuyoruz. Onlar, yaşamlarının başında, herkesin takdirini kazanan önemli başarılara imzalarını attılar. Samsung olarak, ‘Dünyaya İlham Ver, Geleceği Oluştur’ vizyonumuz çerçevesinde onlarını başarılarını öne çıkartarak, diğer gençlere güzel birer örnek olmalarını istedik” dedi.

Samsung bir çok ülkenin dinamiklerine göre şekillendirdiği reklam kampanyalarında bir çok rakibinden sıyrılarak farklı çalışmalar ile ülke insanlarının duygularına yönelik reklam çalışmaları yönetmektedir. Sosyal sponsorluktan spora destek çalışmaları başarılı çalışmalar ortaya koymuş ve ayrıca ülkenin başarılı reklamcıları ile yapılan yapımlar ödüller de almıştır. Bu sayede hem Samsung Galaxy S7 Edge tanıtımlarını yoğunlaştırmış hemde başarılı sporcuları reklamların başrolü haline getirerek kendisine olan güveni pekiştirmiştir.

sam91

Yazarlar:

ALİCAN GÖRÜLDÜ

AHMET KÜNTAY DUYAR

BAHAR DENİZ

DERYA EDA ÖZBEY

GİZEM DOĞAN

Kaynakça:

http://www.log.com.tr/samsungdan-genclere-ilham-veren-galaxy-s7-edge-reklam-kampanyasi-video/

http://www.teknokulis.com/haberler/mobil/2016/11/15/samsung-galaxy-s7-edge-yaparsin-reklam-kampanyasi-ile-genclere-ilham-veriyor

https://www.technopat.net/2016/12/06/5-gencin-basari-hikayeleri/

http://campaignjr.com/2016/11/16/samsungtan-bir-doz-ilham/

Editör:

Murat Kahraman

Reklamlar