Etiketler

, , , , , , , , , , , , ,

Yeni yılın kapımıza dayandığı şu günlerde birçok ünlü marka, yılbaşına özel reklam filmlerini yayınladı. Bu markalardan birisi de “Come Together” isimli reklam filmiyle karşımıza çıkan H&M.

Büyük Budapeşte Oteli, Yükselen Ay Krallığı, Tenenbaum Ailesi gibi başarılı filmlerin yönetmeni Wes Anderson, bu defa hazır giyim markası olan H&M için yılbaşı temalı reklam filmi adına kamera arkasına geçti. Piyanist,Deney gibi daha birçok unutulmaz filmde rol alan Adrien Brody’i de reklam yüzü olarak belirledi. Bu reklam filmi, yılbaşı günü tren yolculuğunun olumsuz hava şartlarından dolayı varış saatinin 00:00’ı geçmesini konu alıyor. Kondüktör olan belirlenen Adrien Brody ise bu kötü haberi yolculara ilettiğini ve daha sonrasında  gelişen olaylarla yolcular arasında kahraman olduğunu görüyoruz.

hm91

 Wes Anderson’ın filmleri, temasının dışında birçok minik detayıyla da izleyicide iz bırakıyor. İç mekan tasarımları,taşıtlarıkarakter tasarımları gibi pek çok nüans, birçok sanatçı için çalışma konusu haline geliyor. Anderson, işte bu detaylarını da reklam filminde kullanmış. Kar yağışını, kışı ve insanların birlikteliğini çok seven ve bunu da reklamın konusuna alan yönetmen, yeni yılımızı en içtenliğiyle kutlamış durumda.

hm92

Bu reklam filmi her ne kadar rüzgarlı, bol kar yağışlı,  olarak karşımıza çıkmış olsa da aslında bize sıcacık yılbaşını sunuyor. Şimdi de bu yıla özel bu reklamla sizi baş başa bırakıyoruz.

https://www.youtube.com/watch?v=VDinoNRC49c

 

Yazarlar

Sabanur Kan

Dilan İpar

M.Ece Kiliçlioğlu

Güliz Ağaoğlu

Ali Saygel

M.Ali Mermertaş

Kaynakça:(Erişim Tarihi:26.12.2016)

http://campaignjr.com/2016/11/28/wes-andersondan-film-tadinda-hm-reklami/

http://bigumigu.com/haber/wes-andersonin-yonettigi-h-min-yeni-yilbasi-filmi/

Editör:

Onur Sevinç

 

Reklamlar