Etiketler

, , , , , , , , , , , , , ,

eng71

2007 yılından bu yana TESYEV ile “Eğitim İçin El Elele” projesi kapsamında engelli üniversite öğrencilerine burs sağlayan Bilyoner.com, engelli 11 sporcuya sponsor oldu.

Bilyoner.com Genel Müdürü Sait Kayahan, TESYEV ile yeni bir işbirliğine imza atmanın heyecan verici olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Bilyoner.com olarak sosyal sorumluluk projelerine verdiğimiz önem, 2007 yılından beri TESYEV işbirliğiyle sürdürdüğümüz ‘Eğitim İçin El Ele’ kampanyasıyla açık bir şekilde görülüyor. Engelli üniversite öğrencileri bu projeyle hayata güçlü bir şekilde hazırlanıyor. Şimdi ise sıra engelli sporcularımızda…

 Onlara sponsor olarak başarıya giden yolda yeni bir pencere açtığımızı düşünüyorum. 11 genç sporcunun geleceğinde payımızın olduğunu bilmek bize büyük gurur veriyor. Bunun yanı sıra ‘Eğitim İçin El Ele’ projesinde de birlikte çalıştığımız TESYEV ile yeni bir çalışmaya imza atmak ayrıca mutluluk verici.”

TESYEV Yönetim Kurulu Başkanı A. Yavuz Kocaömer ise “Engelli üniversite öğrencilerimize altı yıldır burs sağlayan Bilyoner.com ile TESYEV arasında samimiyet ve güvene dayalı güçlü bir bağ oluştu. ‘Eğitim İçin Elele’ projesine verdikleri desteğin ardından şimdi de 11 engelli sporcunun sponsorluğunu üstlenen Bilyoner.com’a ve Bilyoner.com’un değerli genel müdürü Sayın Sait Kayahan’a bir kez daha teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

1 Sizden 2 Bizden

Bilyoner.com, 2013 yılından itibaren sürdürdüğü yeni projesi “1 Sizden 2 Bizden” ile üyelerinin yaptığı bağışın iki katını TESYEV’e bağışlıyor. ‘bilyoner.com/tesyev-bagis’ linkinden ulaşılabilen uygulamada, sistem, üyenin bağışladığı tutarın iki katını otomatik olarak bilyoner.com adına hesaplayarak toplam bağış tutarını gösteriyor.

Şimdi engelli sporcular için el ele

Bilyoner.com 6 yıldan bu yana üyelerinin de desteğini yanına alarak engelli gençlere yardımcı olmak ve okul yaşamlarındaki engelleri ortadan kaldırmak için Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) ile “Eğitim İçin El Ele” projesini yürütüyor. Proje kapsamında, engelli öğrencilere eğitim bursu sağlanırken aynı zamanda sağlık ihtiyaçları da karşılanıyor.

“Eğitim İçin El Ele” kampanyasının desteğini alan görme, işitme ve bedensel engelli öğrenciler İşletme, Gazetecilik, Ziraat Mühendisliği, Eczacılık gibi birbirinden farklı alanlarda eğitimlerini başarıyla sürdürüyor. TESYEV ile yeni bir projeye imza atan Bilyoner.com şimdi ise halter, voleybol, atıcılık, masa tenisi, yüzme gibi branşlarda faaliyet gösteren engelli 11 sporcunun sponsorluğunu üstleniyor.

Sponsor olunan sporcular şu şekilde sıralanıyor: Şadiye Ardıç (Goalball-B3), Uğur Karakaş (Futsal B2-B3), Suat Güven (Halter), Özgür Malik Aydınlı (TS Tenisi), Çağla Baş (Atıcılık), Merve Cansu Demir (Masa Tenisi), Sevilay Öztürk (Yüzme), Samet Furkan Matsar (Yüzme), Metehan Yılmaz (TS Basketbol), Yeliz Tuncel (Voleybol), Derya Atlan (Masa Tenisi).

eng72

Yazarlar:

Ahmet Küntay Duyar

Alican Görüldü

Bahar Deniz

Derya Eda Özbey

Gizem Doğan

Kaynakça:

bilyoner.com

tesyev.com

Editör:

Murat Kahraman

 

Reklamlar