Etiketler

, , , , , , , , , , , ,

red81

RedBull kanatlandırır sloganıyla kitlelere özellikle gençlere ulaşan sektörünün öncü firmalarından RedBullekstrem spor dallarına yakınlığı ve desteğiyle kendini diğerlerinden ayırmaktadır. Sporcuların, öğrencilerin ve yorucu mesleklerde çalışan insanların yardımcısı enerji içeceğini piyasaya ilk süren firma olarak, enerjik insanların ve enerji, güç, hareketlilik isteyen heyecanlı spor dallarının da sıkı destekçisi. F1, offroad, wakeboard, basejump, triathlon gibi ekstrem spor dallarına ve sporculara sponsor faaliyetleriyle enerjisini koruyan RedBull, İngiliz serbest koşucu Jason Paul ile freerunning alanında da heyecanlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Freerunning alışıla gelmiş spor dallarından oldukça farklı. Herhangi bir özel ekipman kullanılmıyor ve mekan sınırı yok. Amaç, çeşitli engellere rağmen istenilen yere en kısa sürede ulaşmak, içinde bulunulan ortamdan bir an  önce kurtulmak ve bunu estetik bir biçimde gerçekleştirmek.

red82

Özgürlük, sınır tanımazlık, akrobasi… Freerunning denince akla gelen bu üç şey, Haydarpaşa Limanı’nda yaşanan müthiş bir aksiyonun başrolündeydi. Limanda konteynırlar ile inşa edilen parkurda freerunning disiplininin yıldız ismi Jason Paul ve partneri Yunan serbest koşucu Dimitris Kyrsanidis, hayallerinin parkurunda kendilerini nefes kesici bir kovalamacanın ortasında buldular ve olaylar gelişti. 13 Temmuz 2016’da gerçekleşen bu heyecan dolu etkinliğin adı Dreamland. İstanbul’u daha önce de ziyaret eden RedBull sporcusu Jason Paul, Haydarpaşa Limanı’nı çok heyecan verici bulduğunu söylüyor, özellikle de freerunning için. Bu projedeki partneri Dimitris Kyrsanidis ise “Yapmak istediğim her şey tek parkurda toplanmıştı,” diyor.

red83

Enerji, kanatlanmak, durdurulamamak, engel tanımamak gibi kampanyaları ve reklamlarıyla tanınan RedBull, Dreamland ile yine aynı mesajları vermeyi hedeflemiştir. Bu doğrultuda Jason Paul ile Münih Havalimanı’nda başka bir serbest koşu etkinliği gerçekleştirildi ve bu etkinlik film olarak kurgulandı. “Jason Paul İçin Son Çağrı” adını alan projede Jason Paul havalimanını oyun parkuruna çevirmiştir.

red84

“Bu projenin en heyecan verici tarafı, serbest koşunun havaalanlarında yasak olması,” diyor İngiliz atlet. “Çok yazık, çünkü havaalanlarının mimari yapısı serbest koşu için çok uygun. Özellikle Münih Havaalanı, bir serbest koşucunun tüm ihtiyaçlarını karşılayacak türde.”

“Bulunduğum her havaalanında özel bir nokta buldum ve elbette daha önce de havaalanlarında serbest koşu yapmayı denedik. Ama hikaye hep aynı. Birileri gelir ve sana durmanı söyler. Durmazsan olanlar olur!”

Hayal et!

RedBull sayesinde, tamamen kurmaca olan bu film için Münih Havaalanı’ndaki görevliler bile seferber olup Jason’a yardımcı oldu.

RedBull insanlara inandıklarını yapmalarını, kendileri olmalarını ve asla enerjilerini kaybetmemelerini tavsiye ederken sponsorluklarıyla herkesin cesaret edemediği alanlarda yoğunlaşan insanların gücüne güç enerjisine enerji katmakta ve eğlencelerine ortak olmaktadır.

İzlemek isteyenler için video bağlantıları aşağıdadır.

Dreamland: https://www.youtube.com/watch?v=fqKO5fp4Fcc

Dreamland Perde Arkası: http://www.redbull.com/tr/tr/stories/1331808773065/dreamland-haydarpasa-perde-arkasi-izle

Jason Paul İçin Son Çağrı: https://www.youtube.com/watch?v=Mv7J2CLBYBk

Yazarlar:

Ahmet Küntay Duyar

Alican Görüldü

Bahar Deniz

Derya Eda Özbey

Gizem Doğan

Kaynakça:

http://www.redbull.com/tr/tr/stories/1331805757732/red-bull-dreamland-aksiyon-videosu-izle

http://www.redbull.com/tr/tr/stories/1331805918877/haydarpasa-dreamland-foto-galeri

http://www.redbull.com/tr/tr/adventure/stories/1331833396075/havalimaninda-inanilmaz-aksiyon-izle

http://www.ilgilibirbilgi.com/yeni-nesil-sporlar-free-running-parkour/

http://www.redbull.com/tr/tr/freerunning

 

 

 

Reklamlar