Etiketler

, , , , , , , , , , ,

Bu hafta yeni reklam filmiyle karşımıza çıkan Turkcell ‘e kısa bir bakış yapacağız . Turkcell, Türkiye’nin iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına yönelik sunacağı yeniliklerin duyurusu için animasyon karakterler ‘Emocan’ karakterlerini yarattı.  Rafineri reklam ajansının hazırladığı bu keyifli reklam filminde 6 farklı emocan karakteriyle karşılaşıyoruz. Yaratılan bu 6 farklı karakterler çeşitli ilgi alanları olan ve her insan profiline hitap eden tipler olarak boy gösteriyorlar.  Amaç herkesin kendinden bir şeyler bulmasını sağlamak ve şimdiden oldukça başarılı bir uygulama gibi gözüküyor.

turk61

Şimdi kısaca bu 6 farklı ve  renkli karakteri tanıyalım; Zeki Emocan: Emocanların en akıllısı. Hesabını bilir, kaliteden ödün vermez.

Pamuk Emocan: Emocanların en iyi kalplisi. Kötülük nedir bilmez. Tam bir Pollyanna’dır. Karşılaştığı olaylara hep pozitif tarafından bakar karşılaştığı olay ne olursa olsun, onun mutlaka akıllıca bir çözümü vardır.

 Racon Emocan: Emocanların en ağır abisi. Babacan tavırlarıyla dikkat çeker, delikanlılıktan ve harbilikten asla ödün vermez.

Sefa Emocan: Emocanların en keyfine düşkünü. En yakın arkadaşları internet ve yemeklerdir. Üşengeç tavırlarıyla dikkat çeker.

 Organik Emocan: Her şeyin doğalını sever. İnsana ve doğaya saygı duyar. Kocaman yüreğinde herkese muhakkak bir yer vardır. Duygularını gitarıyla dile getirmeyi çok sever.

Tıstıs Emocan: Emocanların en endişeli, en ürkeğidir. Karşısına çıkan hemen hemen her şeyden ürker fakat arkadaşları daima onun yanındadır.

Yeni reklam filmine değinmek gerekirse Turkcell’in  “Salla kazan” kampanyasının tanıtımı yapılmış. Turkcell hesabım kullanıcılarına her hafta 10 GB’a kadar internet, dakika, sms ve fizy fırsatı sunuyor. Hangi yaştan olursa olsun oldukça karlı ve bir o kadar ilginç olan bu uygulama için kullanıcılara ise uygulamayı yüklemek ve sallamak kalıyor.

Şimdi sizleri bu keyifli reklam filmiyle baş başa bırakıyoruz.  https://www.youtube.com/watch?v=hpG-s80g1p4

Yazarlar:

Dilan İPAR

Ece KİLİÇLİOĞLU

Ali SAYGEL

M.Ali MERMERTAŞ

Sabanur KAN

Güliz AĞAOĞLU

Kaynakça:

Erişim Tarihi:04.12.2016

http://www.campaigntr.com/2016/11/18/146635/turkcellin-yeni-reklam-yuzleri-emocanlar-olacak/

http://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/cepten-internet/salla-kazan-kampanyasi?utm_source=Googleadwords&utm_medium=Search&utm_term=Open-Marcom&utm_content=Text&utm_campaign=Emocan-Salla-Kazan-Aralik-2016&gclid=CjwKEAiAmo_CBRC9qbGQssjqi28SJABYTgZxdeNAg8cGmGye35oB-YQH2JTWfG0RbmWCs-P8EaCCShoCGqDw_wcB

http://www.haberdirekt.com/salla-kazan-kampanyasi-turkcell-hesabim-sahiplerine-internet-dakika-sms-hediye-ediyor-5076

 

Reklamlar