Etiketler

, , , , , , , , , , , ,

Ağustos ayında Sina Afra’nın e-ticaretten sorumlu bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak aileye katıldığını duyuran DeFacto, yeni reklam yüzü olarak İrem Derici ile anlaştığını açıkladı.

DeFacto’nun sonbahar-kış denim koleksiyonunun tanıtım reklamları için ilk defa kamera karşısına geçen İrem Derici’nin oynadığı bu reklam filmi Beykoz Kundura Fabrikasında gerçekleşti.

def61

Daha önceleri rahatlığın jeanle olmadığına inanan DeFacto, yeni trende uyup yeni reklamlarını sergileyip jean satışına başlamış oldu. Denim pazarına iddialı giriş yaptığını söyleyen DeFacto Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan Ateş sözlerine şu şekilde devam etti: “Klasik parçalardan en trendy tasarımlara kadar uzanan modellerle farklı zevklere uygun seçenekler sunduğumuz koleksiyonumuzu tanıtırken her yaş grubunun severek izlediği, sempati ve hayranlık duyduğu bir sanatçı olan İrem Derici ile anlatalım istedik. DeFacto’nun denim koleksiyonunun kış sezonu boyunca reklam yüzü olacak sevgili İrem’le hazırlayacağımız reklam filminde yine samimi ve cesur bir senaryo ile ekranlarda olacağız” dedi.

Reklam filminde oynayan İrem Derici ise “Günlük giyimde severek tercih ettiğim bir marka olan DeFacto’nun denim koleksiyonu için kamera karşısına geçtiğim için çok mutluyum. Biz çekimlerde çok eğlendik, çok keyifli bir iş çıkardık” sözlerini kullandı.

Çıktığı zamandan bu yana birçok eleştiri alan DeFacto, genellikle olumsuz eleştirilere maruz kaldı. Olumsuz eleştirilerinin başında İrem Derici’nin olduğunu söyleyenler çoğunlukla. Daha önceleri Amerikan Jean’ine göndermeler yapıp kendilerinin jean çıkarmış olmasını doğru bulmayanlarla devam ediyor olumsuz eleştiriler. Aynı zamanda Mavi markasına da göndermeler yaptığını savunananlar da mevcut. Kişilerin genellikle DeFacto’dan soğuduğu görülmektedir.

def62

İzleyeceğiniz “JeanÇıktı” sloganı kullanılan bu reklam filmlerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Bakalım bu reklam filmlerini siz nasıl değerlendireceksiniz?

https://www.youtube.com/watch?v=qkgfLcUB8M0

https://www.youtube.com/watch?v=sh3__VRed2k

 

Yazarlar:

Sabanur Kan

Dilan İpar

M.Ece Kiliçlioğlu

Güliz Ağaoğlu

M.Ali Mermertaş

Ali Saygel

Kaynakça:

Erişim Tarihi:03.12.2016

https://www.google.com.tr/search?q=defacto+reklam%C4%B1+2016&safe=strict&espv=2&biw=1366&bih=638&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwitkq2dk9jQAhWE0RoKHS7fC28Q_AUIBygC#imgrc=KyFIdA4tHc1xtM%3A

https://www.google.com.tr/search?q=defacto+irem+derici&safe=strict&espv=2&biw=1366&bih=638&source=lnms&tbm=isch&sa=X&sqi=2&ved=0ahUKEwiBzqG6ktjQAhUMsBQKHcqhBQMQ_AUIBigB#imgrc=rvGJY9ASHmjo6M%3A

www.mediacatonline.com

 

 

 

 

 

 

Reklamlar