Etiketler

, , , , , , , , , , , , ,

  Mercedes-Benz Türkiye’ye sosyal medyanın hemen hemen tüm mecralarında rastlamak mümkün, markanın hedef kitlesinin alım gücü yüksek yetişkin grubu olduğu düşünüldüğünde sosyal medya çalışmalarını pek gerekli görmeyeceği düşünülebilir ancak durum öyle değil. Markanın Facebook, Twitter, İntagram, Youtube, Foursquare, Google+ hesapları bulunmakta bununla birlikte bir de Merdeces-Benz Türkiye blog’u mevcut. Kurumun tüm hesapları “Limonsocial” dijital ajansı tarafından yönetiliyor.

  Kurumun facebook hesabını 2 milyona yakın kullanıcı beğenmiş durumda, bu hesaptan genellikle her gün yeni bir görsel ve içerik paylaşımı yapılıyor, bunlar yeni araç modelleri ve donanım teknolojileri olabildiği gibi kurumla ilgili tüm haber ve duyurularda yine bu mecradan paylaşılabiliyor. Twitter üzerinde ise kurum hesabının 300.000’e yakın takipçisi bulunuyor, facebook paylaşımları bu mecraya uyarlanmış şekilde twitterda da kullanılıyor. Instagram da ise 150 bin takipçisi bulunan kurum hesabından, araçların etkileyici fotoğraflarının yanı sıra facebook ve twitter içerikleri de paylaşılabiliyor. Bu üç mecra üzerinden de düzenlenen küçük yarışma ve çekilişlerle takipçilere, kurumun sponsor olduğu etkinlikler için davetiyeler hediye ediliyor. Markanın youtube hesabı ise 20.000 aboneye sahip, bu mecrada kurumun tv reklamlarının yanı sıra araçların üretim ve test aşamalarına ait görüntülere de ulaşmak mümkün.

  Mercedes-benz.com.tr adresli blog üzerinden ise kurumun mevcut modelleri hakkında detaylı yazılarla birlikte, “otonom sürüş” gibi geleceğin teknolojilerine yönelik çalışmalar hakkında bilgilere de ulaşılabiliyor. Ayrıca “yaşam” kategorisi altında kurumun sosyal ve sanatsal faaliyetlerini icelemek de mümkün.

  Kısacası “Mercedes-Benz Türkiye” marka iletişiminde sosyal medyanın önemini bilen ve hedef kitle ile ilişkilerini başarılı bir şekilde yöneten bir marka olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynakça:

http://www.limonsocial.com/

https://www.facebook.com/mercedesbenztr

https://twitter.com/mercedesturkiye

https://www.youtube.com/user/mbtrvideo

http://blog.mercedes-benz.com.tr/

Reklamlar