Etiketler

, , , , , , , , , , ,

  Allianz; Paralimpik hareketleri dünya çapında duyurmak, yaygınlaştırmak, klişeleri yıkmak, cesaret ve eşitliğin öncüsü olmak amacıyla 2006 yılından bu yana Uluslararası Paralimpik Komitesi’ne olan desteğini sürdürmektedir. Aynı zamanda Almanya Ulusal Komitesi (Deutscher Behindertensportverband, DBS) ile ortak çalışmaya da başlamıştır. Allianz, Paralimpik Oyunları’nda yarışılacak spor dalları hakkında hazırladığı grafikler yoluyla sporseverlere Paralimpik kural ve tekniklerini aktarmaktadır.

  Allianz, 2011’de, IPC’nin ilk “Uluslararası Ortağı” ve yerel düzeyde sekiz Ulusal Paralimpik Komitesi’nin “Ulusal Destekçisi” olmuştur. Bu uzun soluklu ve karşılıklı olarak fayda yaratan işbirliğine bakıldığında, Allianz, Paralimpik sporlarına yönelik toplumsal farkındalığın yaratılmasına ve genel olarak daha büyük ilgi uyandırılmasına yardımcı oldu. En önemlisi, Allianz’ın bu çabası hem çalışanlarının hem de müşterilerinin Paralimpik harekete bakışında olumlu değişiklikler oluşturdu.

  Her alanda olduğu gibi sporda da engelli bireylere karşı üç maymunu oynayan, başarılarını göz ardı edenlerin engelli bireylerin de bir şeyleri başarılabileceğini hem de bunu olimpiyat düzeyinde gerçekleştirebileceklerini görmelerini sağlamak adına bu tür sponsorluklar büyük önem taşımaktadır.

  Allianz sigorta bu alanda yaptığı sponsorlukla toplumun her kesiminin bilinçlenmesini sağlayıp, engelli vatandaşları ise spor yapmaya teşvik ederek hayata tutunabilecekleri bir amaç vermeyi hedeflemiş ve  buna öncülük eden bir kuruluş olmuştur.

  Günümüzde spor dallarında özellikle uluslararası müsabakalar ve olimpiyatlara aktarılan kaynak oldukça muazzam rakamlara ulaşmaktadır. Oysa bu yüksek bütçeli sponsorluk ve reklam anlaşmaları engelli sporcuların yarıştığı paralimpik müsabakalarda kendini yeterince göstermemektedir.

 Yabancı ve yerli paralimpik sporcular başarılarıyla göz doldururken hiçbir zorluğun inandıktan sonra imkansız olmadığı mesajını en yüksek frekanstan vermektedirler.

“Allianz’ı Paralimpik sporlarıyla birleştiren güçlü bir bağ var, diyor Allianz SE’nin Yönetim Kurulu üyesi Werner Zedelius. “Bir kazanın ardından sağlık, rehabilitasyon ve yaşama yeniden entegrasyon konuları günlük işimizin bir parçası ve engellilik durumunun hepimizi ilgilendiren bir konu olduğunu da gayet iyi biliyoruz.”

  Paralimpik sporcuların tutkuları, hedeflerini başarma azimleri ve kendilerine inanma kabiliyetleri her yerde herkes için esin kaynağı olabilir.IPC ve Ulusal Paralimpik Komiteleri’yle birlikte, Allianz, Paralimpik sporcuların motivasyonuna daha da güçlü biçimde odaklanmaya devam edecek.

Yazarlar:

Ahmet Küntay Duyar

Alican Görüldü

Bahar Deniz

Derya Eda Özbey

Gizem Doğan

Kaynakça:

https://www.allianzsigorta.com.tr/tr/hakkimizda/sponsorluklar/paralimpik.html/

 

Reklamlar