Etiketler

, , , , , , , , , , , , ,

Markalar, günümüzde sosyal medyayı aktif olarak kullanıyorlar. Böylelikle hedef kitleleriyle irtibatta kalıp aynı zamanda kendilerini ifade etmek için de bir fısat yakalıyorlar.

Lc Waikiki de sosyal medyada yer alan bir marka. Genel olarak göz attığımızda markanın Facebook,Twitter,Instagram ve Youtube hesapları olduğunu görüyoruz. Bu hesaplarında oldukça fazla takipçisi olan marka, aktif bir şekilde hesaplarını yönetiyor. Twitter’da #sehirseniozlediyse hashtagi ile tweetler paylaşarak kampanyalarından hedef kitlesini haberdar ediyor. Aynı zamanda reklam filmlerini de Twitter’ında bulmak mümkün.

Instagram hesabında da oldukça fazla takipçisi olan firma hesabında kendi ürünlerini paylaşırken kimi ürünlerinde fiyat bilgisine kadar ayrıntı veriyor.Aynı zamanda hesabında kullanıcılardan gelen sorulara da cevap verip, aktif şekilde hesabını yönetiyor.

Youtube hesabında kendi reklam filmlerine yer veren  LCW bunun yanı sıra Anneler Günü,Babalar Günü gibi özel gün ve haftalar içinde video içerikleri paylaşıyor. Çıkaracağı koleksiyonlar hakkında da hedef kitlesini bilgilendirmek için videolar paylaşıyor.

Genel olarak sosyal medyayı aktif kullanan markanın çok sayıda takipçisi olduğu da görülüyor. Sosyal medya kanallarında ürünlerini tanıtırken aynı zamanda kişilerin soru ve yorumlarına da geri dönüş yapan firma, hedef kitlesiyle iletişimi kesintisiz sağlıyor.

Alican Özkeskin

Zeynep Çelik

 Ali Akdoğan

Reklamlar