Etiketler

, , , , , , , , , , , ,

  Türkiye’de 20.yılını kutlayan Domino’s, bu kez karşımıza her zamankinden farklı bir reklam filmiyle çıktı.Tanıtımlarını ünlü bir yüz kullanmadan gerçekleştiren marka,yaptıkları pazar araştırması sonucunda bir değişikliğe gitmeye karar verdi.Seda Sayan ve oğlu Oğulcan Engin,Domino’s Pizza’nın yeni reklam filminde hedef kitleyle buluştu.Dilerseniz bu karar değişikliğini ve neden Seda Sayan’ın tercih edildiğini daha detaylı şekilde inceleyelim.

  Domino’s Pizza’nın halihazırda yürüttüğü kampanyanın muhatabı gençlerdi.Amaç pizzayı;bekar evine,yurttaki odaya 30 dakikada ulaştırabilmekti.Araştırmalar sonucunda, ailelerde de pizza için pazar fırsatı olduğu sonucuna varıldı.Durum böyle olunca Domino’s Pizza Türkiye Genel Müdürü Aslan Saranga ve reklamcı Serdar Erener,”Haydi ailelere yönelik bir şeyler yapalım.”dedi.Türkiye’deki en büyük ticari lobinin ev kadınları olduğuna karar veren ikili, yeni kampanyada alışverişin tamamını yönetmese de yönlendiren bu kitleye hitap etme işine koyuldu.Pizza; sadece bekâr evlerinin değil, annelerin de akşam sofraya koyabilecekleri çok güzel bir seçenek, hele de Domino’s olursa.

  Annelere konuşmak demek onların sevdikleri, takip edip merak ettikleri insanlar üzerinden konuşmakla yapılabilir. Kanaat önderlerinin etkisini tüm dünyada görüyoruz. Ev kadınları;günün büyük bir bölümünde televizyonda izledikleri ve güvendikleri ünlüleri genellikle kanaat önderi olarak benimser.Seda Sayan;dobra konuşmaları,  özentileşmemiş kendine özgü davranışlarıyla Türk kadını için çok önemli bir kanaat önderidir.Pizzayı,anne sofralarına sokmanın en iyi yolu Seda Sayan’ın tavsiye etmesi olacaktı.

  Ezberbozan reklam filmiyle tüketici karşısına çıkan Domino’s,Seda Sayan’ın verdiği mesajın yemek kültürümüzde davranış değişikliği yaratmasını hedeflemiştir.Gözlemler sonucunda amacına ulaştığı görülmüştür.

don-41

Yazarlar:

Güliz Ağaoğlu

Ali Saygel

M.Ece Kılıçlıoğlu

M.Ali Mermertaş

Dilan İpar

Sabanur Kan

Kaynaklar:

http://mrkajans.com/neden-seda-sayan/

http://www.mediacatonline.com/dominos-pizza-seda-sayanla-bulustu/

 

Reklamlar