Etiketler

, , , , , , , , , , ,

Günümüzde sosyal medyada yer almak, daha fazla ses getirebilmek, bilinirliği arttırmak, göz önünde olmak ve daha fazla kitleye ulaşmak adına marka ve firmalar için kaçınılmaz bir unsur haline gelmiştir. Dolayısıyla bu durumdan faydalanan markalardan biri de Vodafone’dur.

Asya-Avrupa koşusu olarak başlayan daha sonra da Avrasya koşusu olarak devam eden etkinlik son olarak Vodafone’un isim sponsoru olmasıyla birlikte Vodafone koşusu olarak anılmaktadır. İstanbul Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen bu organizasyon yaklaşık 43 km’den oluşan ve 13 Ekim 2016 Pazar günü yapılması planlanan bir koşu olacaktır. Vodafone, bu organizasyonda adını ilk olarak 2012 yılında duyurmuştur. IAFF (Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği) tarafından altın kategori başlığı altında gerçekleştirilmiş ve çok ses getiren bir organizasyon olmuştur. IOS ve android işlemci telefonlar için ‘’Vodafone İstanbul Avrasya Maratonu’’ adında bir internet sitesi aplikasyonu oluşturulmuştur. Toplamda 6 kıta 88 ülkeden 13.006 katılımcı ile tüm zamanların katılım rekoru kırılmıştır. Daha sonraki iki yılda da katılım rekorları kırmış ve yine altın kategoriye kabul edilerek Dünya’nın en iyi 24, Avrupa’nın en iyi 11 maratonu arasında yer alan bir etkinlik olmuştur. Bu yıl 38.’si düzenlenecek olan organizasyonun tarihi ve turistik zenginliklerle dolu olan parkurda yer alacak olması dikkatleri çekmektedir ve profesyonel sporcularla yapılması planlanan bu etkinliğin aynı zamanda gönüllü 2500 katılımcının olması da beklentiler arasındadır.

Sosyal medyayı çok aktif bir şekilde kullanarak Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarında bu etkinliğe yer veren firma Youtube üzerinden de yayınlanan videolar ile beraber kampanyanın duyurulmasını sağlamıştır.

vodaf31

vodaf32

Yazarlar:

Ali AKDOĞAN

Zeynep ÇELİK

Alican ÖZKESKİN

Kaynakça:

http://www.istanbulmarathon.org/             http://moddreport.com/istanbul-askina-kos/

http://www.istanbulaskina.com/istanbul-askina-kosunuz-vodafone-istanbul-maratonu/

 

 

 

 

 

Reklamlar