Etiketler

, , , , , , , , , , , , , , , ,

Samsung’tan Spora Destek

Geçtiğimiz aylarda Rio Olimpiyatlarında en genç Türk jimnastikçi olan Tutya Yılmaz Samsung firmasının ilgisini çekmeyi başardı.Bununla birlikte Samsung yeni ürününü tanıtım amaçlı bir reklam filmi çekti ve olimpiyatlarda Tutya Yılmaz’a sponsor olarak ona ve tüm genç sporculara destek olduğunu gösterdi.

Bildiğimiz üzere Samsung gerek uluslararası gerekse de yerel pazarlarda Apple ile olan çekişmeleriyle bilinir.Hatta bu yarışın genel sebebi birbirlerinin ürünlerini taklit etmeleridir.

Samsung ürünlerinin tanıtımını yapabilmek için pazarlama iletişimi taktiklerinden reklamı bolca kullanır.Türkiye pazarı için Galaxy S7 Edge’in tanıtımına çektiği reklam filminde de Tutya Yılmaz’ı başrol seçerek hem sporu ve sporcuların yanında olduğunu göstermiş hem de ürününün tanıtımını başarılı bir şekilde yapmıştır.

CheilWorldwide Türkiye’nin hazırladığı, Samsung Galaxy S7 Edge’in düşük ışıkta parlak çekim yapabilmesi, 4K video kaydı ve ağır çekim modu gibi çarpıcı kamera özellikleri Tutya Yılmaz’ın performansıyla izleyenlere yansıtılmaya çalışılmıştır.

Samsung’un Tutya Yılmaz’a sponsor olarak vermek istediği mesaj ; ‘’İçinde tutku varsa, herkesten önce yaparsın.’’dır.Çekimleri Ataköy’de bir spor salonunda gerçekleşen reklam filminde, içinde tutku olan herkesin amacına ulaşabileceğine vurgu yapılıyor.Aynı zamanda bu reklam filmi Türkiye’ye özel olarak çekilmiştir.

Samsung Electronics, Mobil İş Birimi Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen proje ile ilgili görüşlerini şu şekilde paylaştı:

“Tüm dünyada ürettiğimiz teknolojiler ve inovasyona verdiğimiz değer ile herkesin içinde yer alan potansiyeli ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. Samsung olarak tüm bireylere ilham vermek için tasarladığımız Galaxy S7 Edge ile Tutya Yılmaz’ın inanılmaz başarısını aynı projede bir araya getirmenin gururunu yaşıyoruz.”

Samsung Galaxy S7 Edge adı ile piyasaya giriş yapan ve aynı zamanda SamsungGalaxy S7 modeli ile birlikte yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarmıştır.

Merak edenler için reklam filmine buradan ulaşabilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=uQvjeGHcuLI

samsung31

Yazarlar:

Ahmet Küntay Duyar

Alican Görüldü

Bahar Deniz

Gizem Doğan

Derya Eda Özbey

Kaynakça:

http://i.vimeocdn.com/video/581843634_1280x720.jpg

http://www.maxicep.com/turkiye-icin-galaxy-s7-edgein-yeni-reklam-filmi-cekildi

https://tr.wikipedia.org/wiki/Samsung

http://www.samsung.com/tr/offer/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklamlar