Etiketler

, , , , , , , , , , , , , ,

GERİLLA PAZARLAMA VE DÜNYADAKİ ÖRNEKLERİ

Gerilla Pazarlama bildiğimiz üzere, yenilikçi ve yaratıcı fikirlerin gücünü kullanarak en düşük maliyetle en yüksek kâr amaçlamaktır. Bu doğrultuda iki ayrı firmanın güncel projelerini inceleyelim;

AXE

Resmin solunda her yerde karşımıza çıkacak “Çıkış” tabelası yer alıyor. Sağında ise markanın koymuş olduğu çıkartmalar. Oldukça yaratıcı öyle değil mi?

ger31

NESCAFE’DEN SOSYALLEŞTİREN GERİLLA PAZARLAMA ÖRNEĞİ

ger32

Nescafe, Berlin’de hayata geçirdiği gerilla pazarlama projesi ile trafik ışıklarında bekleyenleri sosyalleşmeye davet ediyor.

Gün geçtikçe internete ve telefonlarında daha fazla bağımlı hale gelen kullanıcıları sosyalleşmeye davet eden Nescafe, Berlin sokaklarında enteresan bir proje gerçekleştirdi. İki kahve makinesini karşılıklı trafik ışıklarına yerleştiren marka, “Birlikte Basın” butonu ile bekleyenlere özel bir sürpriz yaptı.

Karşılıklı olarak basıldığında kahve ile ödüllendiren makineler sayesinde Nescafe; birbirine el sallayan, selam veren, gülümseyen ve yol ortasında kısa da olsa bir diyalog kuran birçok insana ulaştı. Marka “Instant Connections”  isimli bu çalışma ile insanlar arasında “Anlık İletişim” yaratarak beğeni topladı.

Yazarlar:

Sevtap DEMİR

Sena KUMBASAR

Tugay TUNÇ

Çağrı BORAN

Yağız PEHLİVAN

Görseller ve Kaynakça:

www.timurdemir.com.tr

http://www.dijitalajanslar.com/

 

Reklamlar