Etiketler

, , , , , , , , , , , , , , , , ,

  Geçtiğimiz paylaşımımızda Gerilla pazarlamanın ne olduğunu ve bunları birkaç örnek ile anlatmaya çalışmıştık. Şimdi ki yazımızda ise dünya çapında ki firmaların reklamlara ve pazarlama kampanyalarına ayırabilecekleri milyon dolarları varken, onun yerine bu ucuz ve etkili tekniğe nasıl başvurduklarını ve ne kadar kolayca aklımızda yer ettiklerini örneklerle sizlere göstereceğiz.

İlk olarak Superette firmasını inceleyelim;

 gerilla2-1Kısa şortlar giydiğinizde ve kabartmalı plakaların yerleştirildiği banklara oturduğunuzda yürüyen reklama dönüşüyorsunuz. Sizi bedavaya yürüyen reklam panolarına dönüştürüyorlar.

2- Spiderman 2

gerilla2-2  Örümcek adam adıyla ülkemize gösterilen bu dünya çapında ünlü süper kahraman filminin temasıyla işlenen oldukça esprili bir dil ile bize aktarılan güzel bir örnek.

3-Dental Implants

gerilla2-3Sanırım bu reklam bowling oynamaya gelen herkesin gördüğü zaman güldüğü ve boy boy fotoğraflarını çekip sosyal medyada paylaştığı oldukça zekice tasarlanmış gerilla örneği.

4- Axe

Şahsi olarak aralarından favorim olan inanılmaz ucuza yapılmış, müthiş etkileyici ve firmanın satış vizyonuna tam olarak uyumlu olan gerilla örneği.gerilla2-4

Yazarlar:

Yağız Pehlivan

Tugay Temiztürk

Çağrı Boran

Sena Kumbasar

Seda Sevtap Demir

Kaynakça:

www.yeniisfikirleri.net

Reklamlar