Etiketler

, , , , , , , , , , , , ,

efendibjk21  

Pazarlama alanında yönetiminde etkisiyle son dönemde öne çıkan kulüplerden biri olan Beşiktaş’ın ‘’Feda‘’ ve ‘’Gururlan‘’ projelerinden sonra yeni kampanyası ‘’Efendi Beşiktaş‘’ oldukça ses getirdi. Kulüp yönetiminin de büyük çaba sarf ettiği kampanya hem taraftarın ilgisi çekilerek kulübe maddi açıdan artı bir gelir hem de kulübün itibarını iyi yönde etkilemesini sağladı. Proje kapsamında kulübe ait tesisler ve mağazalarda dev pankartlar ve afişlerle kaplanırken, özel bir tasarımla hazırlanan ‘’Efendi’’ tişörtleri ise Kartal Yuvası mağazalarında satışa çıktı. 

   Kampanya Yılmaz Erdoğan’ın seslendirdiği manifesto ile açıklandı. İlk olarak kulüp kanalında yayınlanan reklam filmi ardından diğer kanallarda ve sosyal medyada paylaşıldı. Manifestoda kulübün mağrur ve centilmen yapısına vurgu yapılarak; efsanelerinden bahsedilmesi, taraftarın duyarlılığına yer verilmesi ve kulübün tarihine yer verilmesiyle taraftarı aynı zamanda medyayı direkt etkisi altına aldı. Taraflı tarafsız birçok kesimin beğenisini aldı.

   Ülkemizin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu zamanlarda özellikle futbolun ülkemizde bu kadar popüler olduğu oldukça yerinde bir kampanya, diğer kulüplerimize de örnek olması dileğiyle…

 Şimdi gelin manifestoya bakalım:

  ‘Nasıl olursa olsun kazan’ değil de, ‘şerefinle oyna hakkınla kazan’ diyen nasıl biridir? 
Büyük haksızlıkların karşısında en keskin sözü ‘Beşiktaş’ı üzmesinler’ olana ne denir?
Türkiye tarihinde en fazla centilmenlik kupası alan takım nasıl bir takımdır?
Aynı uçakta yolculuk ettiği rakip takım sporcuları gücenmesin diye sevincini belli etmeyen sporculara ne desek yaraşır?
‘Tek namağlup takım’, ‘üst üste en çok yenilmeyen takım’, ‘art arda en çok maç kazanan takım’ olup hükmedene ne denir?
İyi gününde, kötü gününde hep bir şekilde gündeme damgasını vuran mağrur güce ne ad verilir?
Tezahüratta desibel rekorları kıran, yaz kış demeden takımın yanında olan, üşüyen çocuklar için atkısını çıkarıp sahaya atan taraftar nasıl bir taraftardır?
15 Temmuz’dan sonra ezeli rakiplerini Vodafone Arena’ya davet ederek birlik çağrısını herkesten önce yapan spor kulübünün hak ettiği unvan ne olabilir?
Tertemiz tarihiyle, her daim centilmenliğiyle, her koşulda hakkaniyetiyle, ne olursa olsun 113 yıldır başı dik, asla boyun eğmeyecek. Çünkü o Efendi Beşiktaş’’

Yazarlar:

Bora YANIS

Özge ÖNDOĞAN

Ekrem TUNÇ           

Nida ÖZCAN

Kaynakça:

http://www.bjk.com.tr/tr/haber/67488/

Reklamlar