Etiketler

, , , , , , , , , , , , , ,

 defacto21        

  2003 yılında kurulan ve 2004 yılında ilk mağazasını açan DeFacto, bugün yurt içindeki 357 mağazası ile sektöründe Türkiye’de faaliyet gösteren ikinci en büyük şirket olarak yoluna devam etmektedir. DeFacto’nun yurt dışındaki 63 mağazasının her biri için kendi kültürüne ve yaşam tarzına uygun koleksiyonlar hazırlanmaktadır. Tasarım ürünlerine ek olarak inovasyon ve ar-ge yatırımları ile hayata geçirilen DeFacto Inova ve DeFacto Eco gibi ürün grupları ile müşterilerine inovasyon ve geri dönüşüm alanında ürünler sunmaktadır.

  Akdeniz modası oluşturduğunu ve  Amerikan modasına fark yarattığını iddia eden DeFacto  sloganlarını, kampanyalarını ve reklam filmlerini bu farkı üzerine şekillendirmiştir.  “Jean Çıkacak” cıngılı ile piyasaya farklı ürün teması oluşturmaya çalışarak giren firma, ürün konumlandırmasını reklam kampanyası sürecinde mağazalarında uyguladığı eski jean pantolonlarını getirenlere kendi üretimi olan keten pantolonlarında indirimler yaparak desteklemiştir.

  Global bir moda markası olmayı hedefi haline getiren DeFacto müşterilerinin taleplerini ve küresel pazardaki jean pantolonun değişmez yerini değerlendirerek kendi jean pantolon koleksiyonunu üretti. Bu koleksiyonunun tanıtımı için marka kuruluşundaki reklam konumlandırmasına atıfta bulunarak başarılı reklam cıngılını “Jean Çıktı” olarak yeni konumlandırmasına uyarladı.

(Reklam filmlerinin linkleri:

https://www.youtube.com/watch?v=7352fvaygwE

https://www.youtube.com/watch?v=1aPBDPCtSbs )

  Son reklam kampanyasında İrem Derici ile çalışmakta olan DeFacto her reklam kampanyasında farklı ünlü kullanımıyla dikkat çekmektedir. Bugüne kadar Paris Hilton, Arda Turan, Buse Terim, Hamdi Alkan gibi birçok isimle çalışmış olan firma ürünleriyle bağdaşılamayacak, dönemlere göre popüler isimlerle, onların popülerliğiyle satış hacmini arttıracak şekilde seçimler yapmaktadır.

Yazarlar:

Erdem SOYLU

Eylem ÖZCAN

Merve ÜRGEN

Tuğba KORKMAZ

Kaynakça:

http://defactokurumsal.com/pages/1/1/f/tr-TR/HAKKiMiZDA.aspx

 

Reklamlar