Etiketler

, , , , , , , , , , ,

İlk yazımızda ilk heyecanımızla buradayız. Bu haftaki yazımızdaki amacımız yalnızca sizin bizi daha iyi tanımanız ve anlamanızdır. Her hafta sizler için biz Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü okuyan dört arkadaş olarak lisede okuyan ve gelecekte bu bölümü tercih etmek isteyen arkadaşlarımıza rehber olabilecek bilgiler sunmayı amaçlıyoruz. Bunun yanı sıra Halkla İlişkiler bölümüne başlamadan önce dersler hakkında bilgiler ve bu derslerin neden bu bölümde yer aldığı gibi konularda size yardımcı olacağız. Ayrıca akademik olarak bu alanda kendini geliştirmek isteyen arkadaşlarımız için belli zamanlarda başta kendi bölümümüz ve hocaları olmak üzere; daha sonra da Anadolu, Marmara Üniversitesi gibi İletişim Fakültesinin mevcut olduğu üniversitelerin hocaları ile görüşmeler yaparak sizlere Halkla İlişkiler alanında yardımcı olacak bilgiler vereceğiz.  Hocalarımızın verdiği bilgiler ışığında üniversiteye ya da yüksek lisansa başlamadan önce hangi alanda nerede olmak istediğimizi göreceğimiz bir bilgi donanımına sahip olacağız.

Halkla ilişkiler dediğimiz alan çok yönlü ve pek çok şeyi bilmemizin gerektiği bir alan. Halkla ilişkiler mesleğini yapacak olan bireyler olmaya halkla ilişkileri tam anlamı ile bilerek ve ilk adım olarak alacağımız akademik donanımdaki kazanımlarımızı bilerek başlamak, geleceğimizi şekillendirmede yardımcı olacaktır. Bizlerde sizi bu konularda gerek yazılarımız gerek görüşmelerimizle aydınlatmayı planlıyoruz.

Bu aşamada sizleri çok sıkmadan kısa ve öz bir şekilde yer alacak yazılarımızla her hafta Miray, Hande, Özge ve Filiz Web Ortamında Halkla İlişkiler bloğunun AKADEMİK HALKLA İLİŞKİLER bölümünde olacağız.

Yazarlar:

Miray AKBÖRÜ

Hande DURMAZ

Filiz KODCİ

Özge NASIR

Reklamlar